Niezbędne akcesoria w nowoczesnej myjni samochodowej

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Niezbędne akcesoria w nowoczesnej myjni samochodowej

Niezbędne akcesoria w nowoczesnej myjni samochodowej

29 mar 2019


Myjni bezdotykowych w Polsce wciąż powstaje więcej i więcej, jednak proces ten nie będzie trwał wiecznie. Za jakiś czas z pewnością musi nastąpić nasycenie rynku tego rodzaju obiektami. Jak więc zwiększyć swoją konkurencyjność tak, by nasza myjnia była najlepszym tego typu punktem w okolicy, jednocześnie zwiększając rentowność całego przedsięwzięcia? Najlepszym sposobem na zachęcenie klientów, by wybrali właśnie naszą myjnie będzie z pewnością zaoferowanie usług, których nie mogą wykonać w innych miejscach. Najlepiej zacząć o tym myśleć już podczas tworzenia koncepcji myjni bezdotykowej i przygotowywania pod nią terenu. Efektywne rozmieszczenie peryferyjnych samoobsługowych urządzeń bezdotykowych pozwala optymalnie zagospodarować posiadaną przestrzeń, a także świadczyć kompleksowe usługi, które wyróżnią nasz biznes na tle konkurencji.

Urządzenia zwiększające popyt

Każdy, kto pragnie zwielokrotnić obrót w swoim punkcie musi zatem pomyśleć o urządzeniach, wyróżniających go na tle konkurencji. Do urządzeń otaczających myjnie, które nie są jeszcze tak bardzo rozpowszechnione na rynku należą:

→ Odkurzacze parowe

W coraz większej ilości myjni samoobsługowych pojawiają się zwykłe odkurzacze do wciągania brudu, okruchów i kurzu ze środka auta, to wciąż bardzo rzadko możemy spotkać się z odkurzaczami parowymi. Pomimo, że nazwa tego urządzenia jest stosunkowo podobna, ma on całkowicie inne zastosowanie. Pozwala dokładnie wymyć wnętrze samochodu gorącą parą, która dodatkowo dezynfekuje i oczyszcza całą tapicerkę. Można dzięki temu wyprać fotele oraz podłogi - właściwie każdy materiałowy czy skórzany fragment wnętrza naszego auta. Warto wspomnieć, że pranie tego rodzaju jest całkowicie bezpieczne, ponieważ czyszczony materiał nie przemaka, więc nie ma możliwości uszkodzenia żadnych elektronicznych czujników czy przełączek. Inwestycja w tego rodzaju samoobsługowy odkurzacz do prania tapicerki zapewnia również stacjom i myjniom nowych klientów, poszukujących tego rodzaju rozwiązań by kompleksowo wyczyścić swój pojazd. Tego typu urządzenia nie są jeszcze popularne, więc mamy pewność, że w naszej okolicy nie ma czegoś podobnego, co w konsekwencji prowadzi do tego, że poszukujący odkurzacza parowego klienci trafią do nas, najpewniej wykonując również szereg innych, oferowanych przez nasz punkt usług. Tego typu myjka parowa nie tylko usuwa brud, lecz także niweluje wszystkie nieprzyjemne zapachy, co pozwala na perfekcyjne odświeżenie środka naszego samochodu.

Odkurzacza parowy do prania tapicerki

Odkurzacz parowy do myjni przeznaczony do prania tapicerki samochodowej. Czyści i odświeża tapicerkę, a także niweluje nieprzyjemne zapachy.

 

→ Terminale płatnicze

Płatności bezgotówkowe w naszym kraju na przestrzeni ostatnich kilku lat naprawdę mocno się rozwinęły. Powodem tego jest coraz mniejsza liczba osób nosząca przy sobie gotówkę - zwłaszcza monety. Zamontowanie na naszej myjni samoobsługowej terminalu do płatności bezgotówkowych nie tylko pozwala zwabić do nas nowych klientów, ale również sprawić, że osoby, które w danym momencie nie posiadają monet przyjadą do nas wiedząc, że na naszej stacji mogą zapłacić kartą. Jest to kolejne ułatwienie dla użytkowników, które pozwoli nam przyciągnąć więcej kontrahentów i jednocześnie zwielokrotnić zyski. Każdy terminal może być ponadto kompatybilny z innymi dostępnymi urządzeniami samoobsługowymi (np. do prania tapicerek czy odkurzania). Klienci będą wyraźnie zadowoleni z możliwości zapłaty kartą, ponieważ rozwiązanie to sprawi, że nie będą już dłużej musieli martwić się o drobne, czy o to, czy starczy im bilonu, by zakończyć proces czyszczenia swojego samochodu.

→ Odkurzacze oraz kompresory

To najbardziej standardowe i podstawowe wyposażenie myjni, które jest obecne w większości tego typu obiektów. Pomimo, że na klientach nie zrobi zapewne większego wrażenia, są to urządzenia właściwie niezbędne, jeśli chcemy otwierać tego rodzaju biznes. Dobry odkurzacz pozwoli efektownie usunąć drobinki pyłów, kurzu oraz brudu usunąć z wnętrza naszego auta, natomiast kompresor sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o stan napompowania naszych kół.

Odkurzacze na myjni samoobsługowej

Odkurzacze na myjni samoobsługowej 

Większa atrakcyjność miejsca pośród sporej konkurencji

Wszystkie dodatkowe urządzenia i atrybuty, które mamy okazję zainstalować sprawiają, że klienci chętniej odwiedzą właśnie naszą myjnię. Ma to szczególne i decydujące znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy tego typu obiektów powstaje coraz więcej. Wciąż jednak jest możliwość ustawienia bardzo rentownego punktu, który będzie świetnie prosperował. Potrzeba na to jednak odpowiedniego miejsca oraz dobrej koncepcji przedsięwzięcia. To wszystko warto przemyśleć już w pierwszym etapie planowania rozpoczęcia działalności. Dodatkowe akcesoria na myjniach to wciąż rzadkość. Poza podstawowymi atrybutami dostępnymi na większości stacji (w stylu stary odkurzacz), których i tak nie napotkamy wszędzie, bardzo ciężko jest trafić na myjnie, gdzie możemy wykonać kompleksową usługę całościowego czyszczenia pojazdu. Wielu właścicieli zapomina, że mycie samochodu to nie tylko spryskanie go wodą. Klienci stają się przecież coraz bardziej wymagający. Większość kierowców docenia tego typu obiekty, w których sami - za niższą cenę - mogą odpowiednio zadbać o auto. Jednak równie ważne – gdy już wybierają się na myjnię bezdotykową – jest dla nich prawidłowe wymycie pojazdu oraz wykonanie wszystkich usług w jednym miejscu. Nie trzeba wtedy jeździć po kilku oddalonych od siebie punktach, by gdzie indziej odkurzyć samochód, a gdzie indziej wyprać tapicerkę. Najgorsza byłaby jeszcze sytuacja, w której podczas tych wszystkich czynności zabrakło by nam drobnych. Tego rodzaju okoliczności mogą doprowadzić do prawdziwej irytacji. Dlatego tak cenione, choć jeszcze nie do końca popularne są właśnie terminale do płatności bezgotówkowych. Zachęcamy do inwestycji w myjnie, które wciąż są bardzo dobrze prosperującym i dochodowym biznesem. Z nami się to uda!

 

Powrót