Kosmetyki samochodowe idealne na zimę

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Kosmetyki samochodowe, których warto używać w zimie

Kosmetyki samochodowe, których warto używać w zimie

05 lis 2019


Trudne warunki pogodowe i drogowe, które dotykają nas zimą, mogą powodować zagrożenie podczas jazdy. Dlatego też tak istotne jest, aby podczas tego okresu zadbać o swój samochód. Jedną z często pomijanych technik jest stosowanie odpowiedniej, dedykowanej na właśnie tę porę roku chemii samochodowej.

Woskowanie karoserii – podstawowe zabezpieczenie

Woskowanie karoserii jest podstawową techniką zabezpieczenia lakieru i karoserii przed zabrudzeniami grożącymi w zimie. Woskowanie samochodu tworzy powłokę zabezpieczającą lakier przed solą i piaskiem. Regularne stosowanie tego typu chemii samochodowej stanowi również formę zabezpieczenia przed korozją. Woskowanie samochodu w zimie powinno wykonywać się stosunkowo często. Tylko w ten sposób wytworzymy na samochodzie odpowiednią warstwę zabezpieczającą. Bardzo popularnym rozwiązaniem staje się woskowanie samochodu podczas wizyty na myjniach samoobsługowych. Jest to bardzo szybki i nieskomplikowany proces, który wykonać można w zaledwie kilka minut. Działa on jednak zaskakująco dobrze, zwłaszcza w połączeniu z wcześniejszym umyciem samochodu. Spłukane zostaną w ten sposób wszelkie nieczystości takie jak sól czy piasek, następnie wykonujemy woskowanie. Dzięki profesjonalnej chemii jaką stosują myjnie samoobsługowe nasz samochód powinien być zabezpieczony na około 2 tygodnie.

Niewidzialna wycieraczka – nowoczesny preparat do szyb

Niewidzialna wycieraczka w ciągu ostatnich lat stała się jednym z najczęściej stosowanych preparatów mających na celu usprawnienie i uprzyjemnienie jazdy w zimie. Zasada jej działania jest niezwykle prosta. Preparat ten tworzy na szybie samochodu powłokę hydrofobową, która powoduje, że po osiągnięciu pewnych prędkości można zrezygnować z używania wycieraczek. Woda, śnieg i inne zabrudzenia będą same spływały z szyby nie pozostawiając na niej śladów. Skutkuje to przede wszystkim znacznie większą wygodą jazdy, oraz mniejszym zużyciem wycieraczek. Dodatkowo powłoka hydrofobowa ułatwia odśnieżanie szyby. Aplikacja preparatu niewidzialna wycieraczka jest niezwykle prosta. Wystarczy rozpylić preparat na ściereczkę z mikrofibry i wetrzeć go kolistymi ruchami na szybę.

 

Niewidzialna wycieraczka preparat 

Konserwacja opon – coś o czym nie można zapomnieć

Opony są najbardziej eksploatowaną częścią samochodu. Mimo to bardzo często zapominamy o tym by je odpowiednio konserwować. Konserwacja opon jest niezwykle istotna zwłaszcza w zimie. Guma z której są one zrobione narażona jest wtedy na uszkodzenia wynikające z faktu, że w minusowych temperaturach guma traci swoją elastyczność. Oznacza to, że może ona dużo łatwiej pękać, rwać się i ulegać innym uszkodzeniom. Obecnie na rynku dostępne jest bardzo dużo chemii samochodowej mającej na celu zabezpieczenie opon. Tego typu chemia samochodowa ma na celu zwiększenie przyczepności i przedłużenie ich żywotności. Tego typu chemii samochodowej najlepiej używać podczas wizyty na myjni samoobsługowej. Dzięki temu możemy wykonać wiele zabiegów naraz. Możemy jednocześnie zabezpieczyć opony swojego samochodu, jak i dokonać woskowania. Środki konserwujące opony zwykle są w formie sprayu, którym należy spryskać rant opony.

Tego typu środki nie tylko przedłużają żywotność opony poprzez przywrócenie gumie sprężystości, ale również zwiększają przyczepność.

 

Powrót