Myjnie bezdotykowe – dofinansowanie, o które możesz się starać

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Myjnie bezdotykowe – dofinansowanie, o które możesz się starać

Myjnie bezdotykowe – dofinansowanie, o które możesz się starać

18 wrz 2019


Myjnie samoobsługowe są coraz popularniejszą inwestycją w Polsce. Wszystko z powodu ich rosnącego powodzenia wśród kierowców, stosunkowo niewielkim wymaganym wkładem własnym i szybkim czasem rentowności. Większość myjni bezdotykowych zaczyna przynosić zyski w ciągu maksymalnie trzech lat.

Koszt pojedynczego stanowiska do mycia samochodów osobowych wynosi około 200 tysięcy złotych. Kwota ta oczywiście wzrasta wraz z dodatkowymi usługami oferowanymi przez myjnię. Można także zainwestować w stanowiska przeznaczone do mycia samochodów ciężarowych, busów, czy nawet pojazdów budowlanych. Zyski z takich stanowisk są stanowczo wyższe.

Źródła możliwego dofinansowania myjni bezdotykowe:

Istnieje wiele sposobów, by dofinansować inwestycję jaką jest zbudowanie myjni samoobsługowej. Jednym z popularniejszych metod jest leasing myjni od firmy zajmującej się budowaniem ich. Pozwala to na bieżąco spłacać zaciągnięty dług, dzięki czemu możliwym jest zbudowanie myjni i rozpoczęcie działalności mając bardzo niewielki wkład własny.

Inną metodą jest zbudowanie myjni w ramach franczyzy, sposób ten jednak ma minus w postaci dzielenia się zyskami z właścicielami franczyzy. Pozwala jednak na zbudowanie myjni pod szyldem znanej firmy, która ma już zbudowaną markę, oraz zdobyła zaufanie klientów.

Dofinansowanie myjni bezdotykowej płynące z unii europejskiej:

Możliwe jest zdobycie dofinansowania na budowę myjni samoobsługowej z unii europejskiej. W większości dofinansowania przyznawane są w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki. Do udziału w programie może przystąpić osoba pracująca lub bezrobotna, która w ciągu roku poprzedzającego zapisanie się do programu nie miała zarejestrowanej działalności gospodarczej. Takie dofinansowanie wynosić może nawet do 40 tys. Złotych.

Dofinansowanie z urzędu pracy.

Powiatowe urzędy także oferują dofinansowanie mające pomóc osobom bezrobotnym w założeniu własnej działalności gospodarczej. O wsparcie ma prawo wystąpić każda osoba zarejestrowana w państwowym urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Rozpatrzenie takiego wniosku zwykle odbywa się maksymalnie w ciągu 30 dni. Wysokość dofinansowania nie może przekraczać wysokości sześciokrotnego średniego wynagrodzenia. Oznacza to, że wysokość dotacji otrzymanej z urzędu pracy może wynieść nawet 19 tys. Złotych.

Myjnia samoobsługowa jako pomysł na biznes

Myjnie bezdotykowe są coraz popularniejszym pomysłem na własny biznes. Dzięki stosunkowo niewielkiej kwocie wymaganej do założenia działalności, szybkiej rentowności jest to bardzo popularny pierwszy biznes lub biznes uzupełniający np. stację benzynową, sklep wielkopowierzchniowy itd.

Myjnia samoobsługowa generuje też bardzo niskie koszty utrzymania, gdyż nie wymaga ona wielu pracowników. Natomiast urządzenia od renomowanych producentów charakteryzują się wysoką niezawodnością.

Powrót