Najlepsze lokalizacje do budowy myjni samoobsługowej

Bądź na bieżąco z poradami

Najlepsze lokalizacje do budowy myjni samoobsługowej

Najlepsze lokalizacje do budowy myjni samoobsługowej

27 sie 2020


Budowa myjni bezdotykowej jest coraz popularniejszym sposobem na inwestycję. Niezwykle szybko amortyzują one poniesione koszty i zaczynają przynosić zyski, jednocześnie nie wymagając pracowników czy dużych zakładów na konserwację urządzeń. Warto jednak wiedzieć, że sukces myjni bezdotykowej zależy od tego w jakiej lokalizacji zostanie ona wybudowana. Dlatego też należy poznać zasady jakimi warto kierować się podczas wyboru miejsca na budowę myjni bezdotykowej.

Dlaczego wybór miejsca budowy myjni bezdotykowej jest tak istotny

Wybór odpowiedniego miejsca na budowę myjni bezdotykowej to najprawdopodobniej najważniejsza decyzja przed jaką staniemy wykonując tego typu inwestycję. Od tego w jakiej lokalizacji zostanie ona zbudowana zależeć będzie to jakich zysków możemy się spodziewać, ilu klientów będzie dziennie odwiedzać naszą placówkę oraz jakie koszty będziemy musieli ponieść by postawić myjnię samoobsługową w wybranym przez nas miejscu.

Wybór miejsca ma największy wpływ na to jakie koszty będziemy zmuszeni ponieść by wybudować myjnię. Najlepiej jeśli działka ma dostęp do drogi i jest już uzbrojona. Takie działki są najbardziej pożądane, warto jest więc poświęcić nieco czasu by znaleźć tego typu działkę w odpowiednim miejscu.

Jakie miejsca są najbardziej odpowiednie na budowę myjni bezdotykowej

Istnieje wiele czynników, które mogą przesądzić o tym czy budowa myjni bezdotykowej w danym miejscu będzie opłacalna. Jednym z nich jest odległość od innych placówek tego typu. Jeśli w pobliżu działki, którą wybraliśmy pod budowę myjni znajdują się już inne punkty bezdotykowego mycia samochodu to inwestowanie w budowę na działce tego typu może okazać się złym pomysłem. Klienci najpewniej są już przyzwyczajeni do odwiedzania jednej konkretnej myjni.

Bardzo często można spotkać się z radą by myjnie bezdotykowe stawiać w pobliżu innych punktów gdzie zatrzymują się samochody. W przypadku miast będą to takie miejsca jak parkingi supermarketów i pobliża galerii handlowych, stacje naprawcze samochodów czy stacje benzynowe. Można też pokusić się o nieco nieszablonowe rozwiązanie i wybudować myjnię samochodową w pobliżu innych często odwiedzanych w mieście miejscach, przykładem może być np. urząd miasta. Postawiona przy nim myjnia bezdotykowa może cieszyć się dużą popularnością z uwagi na to jak duża ilość osób odwiedza urząd w ciągu dnia i ile czasu spędzają wewnątrz. Zbudowanie myjni bezdotykowej w pobliżu tego typu miejsc jest niezwykle opłacalne gdyż kierowcy często myją swoje samochody pod wpływem impulsu, tylko dlatego, że myjnia znajduje się w pobliżu.

W przypadku myjni budowanych poza miastami sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jednak również w tym wypadku budowa myjni w pobliżu stacji benzynowej, a najlepiej na tej samej działce, jest bardzo dobrym pomysłem. W innych wypadkach warto jest przeprowadzić badania terenowe. Można przeprowadzić wywiad z mieszkańcami danej wsi czy miejscowości, pytając ich o to czy korzystaliby z placówki tego typu oraz jak duża ilość samochodów dziennie zatrzymuje się w ich miejscowości. W przypadku wsi dobrym pomysłem może okazać się budowa myjni samoobsługowej w pobliżu kościoła by umożliwić osobom udającym się na niedzielną mszę umycie swojego pojazdu tak by prezentował się on najlepiej jak to możliwe.

Słowem podsumowania. Nie ma jednej metody na wybór miejsca budowy myjni bezdotykowej. Należy zwrócić uwagę na to jaki potencjał drzemię w każdym miejscu, jak duże koszta będziemy musieli ponieść i jak łatwe będzie zjechanie z trasy i skorzystanie z usług naszej placówki. Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę to myjnia zbudowana przez nas powinna szybko zamortyzować poniesione koszta i zacząć przynosić zyski.

Powrót