Odkurzacz parowy na myjni - czy warto zainwestować - Poradnik

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Dlaczego warto posiadać odkurzacz parowy?

Dlaczego warto posiadać odkurzacz parowy?

23 lut 2020


Zakup odkurzacza parowego jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie zysków z myjni bezdotykowej, jednocześnie oferując swoim klientom naprawdę skuteczną dodatkową usługę. Ten typ prania tapicerki staje się coraz popularniejszy wśród kierowców. Często poszukują oni miejsc, w których mogą skorzystać ze specjalistycznych odkurzaczy parowych.

Dlaczego warto prać tapicerkę przy użyciu odkurzacza parowego?

Nieustannie zwiększająca się popularność odkurzaczy parowych wynika z kilku czynników. Przede wszystkim urządzenia te pozwalają na bardzo szybkie i dokładne wyczyszczenie całej tapicerki samochodu. Materiał wyprany w ten sposób schnie błyskawicznie, dzięki czemu można korzystać z pojazdu już po kilku minutach od użycia odkurzacza parowego.

Innym, bardzo dużym, plusem tych urządzeń jest fakt, że gorąca para, która wykorzystywana jest do czyszczenia wnętrza auta, zabija większość bakterii i innych mikroustrojów, jakie mogą żyć w naszym pojeździe. Dzięki temu odkurzacze parowe są niezwykle często używane przez alergików, którzy podnoszą komfort swojego życia poprzez korzystanie z tych właśnie urządzeń.

Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy, by nasi klienci odnieśli jak największą satysfakcję z używania odkurzaczy parowych, powinniśmy zaopatrzyć się w możliwie jak najlepsze detergenty, które wspomagają działanie gorącej pary. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze odkurzacze parowe będą działały ze stuprocentową skutecznością, która podniesie zadowolenie klientów.

Rodzaje odkurzaczy parowych, które możemy zamontować na myjni bezdotykowej

Aktualnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów odkurzaczy parowych, które różnią się przede wszystkim funkcjami. Zdecydowanie najprostszym urządzeniem jest samoobsługowy odkurzacz parowy służący do prania tapicerki samochodowej metodą parową z możliwością użycia specjalnej chemii samochodowej. Ten typ maszyny najlepiej sprawdza się na myjniach bezdotykowych i samoobsługowych, gdzie właściciele posiadają już w swojej ofercie zwykłe odkurzacze.

Drugi typ urządzenia - odkurzacz parowy Combo posiada już dwie funkcje i jest połączeniem odkurzacza do prania tapicerki samochodowej przy użyciu pary i zwykłego odkurzacza sucho/mokro. Ten model oferuje znacznie większą dowolność w sposobie czyszczenia wnętrza samochodów, gdyż za pomocą szczelinówki odkurzymy dodatkowo różne zakamarki. Z tego powodu odkurzacz Combo jest najbardziej popularny wśród wszystkich czterech typów urządzeń.

Na rynku znaleźć można również odkurzacze parowe wyposażone w kompresor czy lancę z parą do czyszczenia felg, progów, szyb. Ilość rozwiązań, o które zadbał producent tych maszyn pozwala na dobranie idealnego odkurzacza parowego do naszych potrzeb. Sam montaż takiego urządzenia także jest bardzo prosty. Wymagane jest wyłącznie podłączenie do prądu.

Można śmiało powiedzieć, że inwestycja w odkurzacz parowy na pewno się opłaci. Są to maszyny, które doskonale sprawdzą się zarówno na stacjach benzynowych, jak również na myjniach samoobsługowych i bezdotykowych, dlatego też, będąc właścicielem jednego z takich punktów, należy wziąć pod uwagę inwestycję w tego typu urządzenie.

Powrót