Pranie tapicerki samochodowej na myjni samoobsługowej - Inwestuj w Myjnie

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Pranie tapicerki samochodowej na myjni samoobsługowej – krok, którego nie możesz pominąć.

Pranie tapicerki samochodowej na myjni samoobsługowej – krok, którego nie możesz pominąć.

28 paź 2019


Urządzenia do prania tapicerki samochodowej – nowy standard myjni

Automatyczne myjnie samochodowe powoli odchodzą w niepamięć ustępując miejsca wygodniejszym, tańszym, dokładniejszym i bezpieczniejszym myjniom bezdotykowym. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że myjnie samoobsługowe oferują szereg dodatkowych usług. Nie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że większość myjni samoobsługowych wyposażona jest również w specjalne odkurzacze parowe, które pozwalają kierowcy na wyczyszczenie także wnętrza samochodu. Można rzec nawet, że odkurzacze parowe w ciągu ostatnich lat stały się jednymi ze standardowych urządzeń jakie możemy znaleźć na myjni samoobsługowej.

Dlaczego warto prać tapicerkę parowo

Tapicerka samochodu jest w ciągłym użytku. Jest ona narażona na wiele uszkodzeń i zabrudzeń w ciągu dnia. Wystarczy chwila nieuwagi i poranna kawa ląduje na siedzeniu brudząc całą jego tapicerkę. Pranie metodą parową pozwala nam na szybkie i skuteczne wywabienie tego rodzaju zabrudzeń, jednocześnie jest ono nieszkodliwe dla tapicerki samochodowej. Parowe Pranie tapicerki ma jednak zdecydowanie więcej zastosowań niż tylko usuwanie widocznych zabrudzeń.

Usuwa ono też to czego nie widzimy, czyli wszelkiego rodzaju bakterie czy roztocza, dla których tapicerka samochodowa jest idealnym miejscem do rozwoju. Odkurzacze parowe skutecznie usuną roztocza i bakterię dzięki wysokiej temperaturze z jaką wypuszczana jest z nich para, ale również usuną kurz i zabrudzenia. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla coraz liczniejszej grupy alergików. Regularne pranie samochodu metodą parową pozwoli im prowadzić samochód w komfortowych warunkach. Jak widać pranie tapicerki metodą parową ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale i zdrowotne.

Zalety prania parowego w myjniach samoobsługowych

Samodzielne pranie tapicerki samochodowej na pralni bezdotykowej ma wiele zalet w tym takich, o których niewiele osób zdaje sobie sprawę. Są to przede wszystkim:

  • Wygoda – tego typu pranie samochodu wykonać można w kilka-kilkanaście minut na praktycznie dowolnej myjni samoobsługowej. Nie wymaga ono ani specjalnych zdolności, czy dużych nakładów pracy. W odkurzaczach parowych jakie znajdziemy na myjni bezdotykowej już znajduje się gotowa mieszanka środka piorącego umożliwiająca sprawne i dokładne wyczyszczenie samochodu.
  • Higiena – Regularne czyszczenie tapicerki jest przede wszystkim higieniczne. W samochodach spędzamy coraz więcej czasu, dlatego też tak istotne jest dbanie o przestrzeń, w której przebywamy. Kurz czy roztocza potrafią być bardzo groźne dla alergików, a tapicerka samochodowa jest dla nich idealną kryjówką i miejscem do rozmnażania się. Tak więc tapicerkę czyścić powinniśmy nie tylko z myślą o sobie, lecz także o pasażerach, którzy mogą mieć tego rodzaju alergie.
  • Efekty- Efekty prania tapicerki na myjni samoobsługowej widać niemal od razu. Samochód wygląda na zdecydowanie czystszy, dodatkowo bardzo często znikają niemiłe zapachy, które często potrafiły się utrzymywać przez naprawdę długi czas
  • Czas – pranie tapicerki odkurzaczem parowym jest niezwykle szybkie i dodatkowo w przeciwieństwie do prania tapicerki tradycyjnymi metodami, nie potrzebuje ona kilku godzin na wyschnięcie. Tapicerka gotowa jest do użytku już po upływie kilkunastu minut.

Przewagi prania parowego nad praniem tradycyjnym

Pranie tapicerki samochodowej metodą parową jest zdecydowanie szybszą i mniej skomplikowaną metodą niż tradycyjne jej tradycyjne pranie. Nie musimy poświęcać całego dnia na przygotowanie się do prania tapicerki, kupując drogie kosmetyki samochodowe, przygotowując gąbki, szczotki, wiadra i inne niezbędne sprzęty. Wystarczy pojechać na myjnie samoobsługową i po umyciu samochodu wyprać i zdezynfekować tapicerkę. Dodatkową przewagą są koszty. Pranie tapicerki tradycyjnymi metodami potrafi być niezwykle kosztowne. Profesjonalne firmy wykonujące tego typu usługi kosztują minimum kilkaset złotych. Koszt skorzystania z odkurzacza parowego znajdującego się na myjni to około 10 złotych. Po zestawieniu ze sobą kosztów i efektów tego typu prania nie ulega wątpliwości, że jest to czynność, która powinna być wykonywana podczas każdej wizyty na myjni samoobsługowej. Są to naprawdę niewielkie kwoty, dające niezwykle dobre rezultaty.

Powrót