Dalszy rozwój rynku myjni bezdotykowych w Polsce

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Dalszy rozwój rynku myjni bezdotykowych w Polsce

Dalszy rozwój rynku myjni bezdotykowych w Polsce

09 maj 2019


Myjnie różnego typu, które można spotkać przy stacjach benzynowych to już właściwie codzienność. Nikogo nie zaskakuje ich obecność, a usługi mycia i czyszczenia pojazdu to jedne z najczęstszych – po sprzedaży paliwa – usługi wybierane na stacjach benzynowych. Ich spora liczba wcale nie oznacza, że rynek się nasycił. W wielu przypadkach myjnie automatyczne, które dostępne są przy stacjach paliw to urządzenia stare, o sporym przebiegu, często nie do końca sprawne technicznie, z mankamentami oraz dużą awaryjnością. To wszystko skutkuje spadkiem jakości usługi pielęgnacji samochodu. Większość tego typu punktów musi zdecydować czy zmodernizować myjnie, czy może wymienić urządzenia na nowe.

Najbardziej pożądane usługi

Czyli to, co się najlepiej sprzedaje, nie jest jednoznaczne. Każda z dostępnych w Polsce technologii czyszczenia pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników, a sam rynek jest niewątpliwie bardzo zróżnicowany. Technologia bezdotykowa zadomowiła się w większości miejsc na dobre, a w świadomości kierowców figuruje jako bezpieczna dla lakieru. Budowa myjni to bardzo złożony proces. Od samego projektu technicznego, do prac budowlanych jest mnóstwo etapów, które trzeba odpowiednio przemyśleć i zaaranżować. Dostępność różnych technologii daje sporą swobodę wyboru, a także pozwala na dobre zaplanowanie wszystkiego w przyszłości.

Sam budynek myjni to oczywiście nie wszystko. Jest bardzo wiele innych aspektów – nie wspominając o infrastrukturze podziemnej oraz studzienkach warto zastanowić się, jakie dodatkowe urządzenia i usługi chcielibyśmy udostępnić klientom w obrębie swojej myjni. W obecnych czasach są one integralną częścią każdej myjni, a nieoferowanie ich wcale podczas takiego przedsięwzięcia, jakim jest otwarcie myjni bezdotykowej byłoby strzałem w kolano. Warto więc pomyśleć, jakie udogodnienia i dodatkowe usługi chcielibyśmy wcielić w życie dookoła naszego obiektu.

Najlepsze urządzenia peryferyjne – zwiększą popyt!

Tak, jak wcześniej już wspomnieliśmy, w Polsce istnieje już teraz całkiem sporo myjni bezdotykowych, które oferują usługi mycia pojazdu. Wciąż bardzo wiele z nich posiada myjki niskiej jakości i żadnych dodatkowych udogodnień. Polscy kierowcy coraz bardziej stawiają na jakość oraz oszczędność czasu, co sprawia, że posiadanie na swojej stacji urządzeń dodatkowych jest koniecznością, żeby interes świetnie prosperował. Do wyboru mamy kilka podstawowych urządzeń, które można już spotkać w niektórych tego rodzaju obiektach.

→ Odkurzacze i kompresory

Podstawowe wyposażenie nowoczesnych myjni bezdotykowych. Jest to standard w wielu obiektach, który sprawia, że klienci dużo chętniej wybierają obiekty wyposażone w te urządzenia. Pozwalają im one na całościowe, podstawowe wyczyszczenie samochodu. Kompresor sprawia, że możemy kompleksowo obsłużyć nasze auto i sprawić, by było gotowe do jazdy. Odkurzacz pomoże nam doczyścić auto, które po samym myciu ciśnieniowym wciąż nie będzie czyste w środku. Te standardowe usługi to podstawa dobrze prosperującego biznesu.

→ Odkurzacze parowe

Samoobsługowe odkurzacze parowe to wciąż nowość na tym rynku, która może pozwolić nam zwabić do swojej myjni sporo nowych klientów. Będą to zwłaszcza osoby ceniące sobie wygodę i czas oraz to, że w jednym miejscu mogą wykonać szereg czynności pozwalających na dokładne wyczyszczenie samochodu od podstaw, łącznie z wypraniem całej tapicerki samochodowej. To innowacyjne urządzenie to całkowity przełom w dziedzinie czyszczenia bezdotykowego. Pozwala nie tylko umyć pojazd, ale również go zdezynfekować. Jest to całkowity must have we wszystkich nowootwartych obiektach tego typu. Zwiększy przychody, a także sprawi, że nowi klienci chętniej wybiorą naszą myjnie, ze względu, że będą mogli wykonać dużo różnych programów myjących w jednym miejscu. Największą zaletą jest jednak możliwość dokładnego wyczyszczenia wnętrza samochodu.

Odkurzacz parowy do myjni samoobsługowych

Odkurzacz parowy do myjni samoobsługowych. 

→ Terminale płatnicze

By jeszcze bardziej zwiększyć komfort usługi, warto wprowadzić terminale do płatności kartą. W czasach, kiedy coraz większa ilość rzeczy opłacana jest bezgotówkowo, mało kto myśli o tym, żeby mieć przy sobie niezbędne w tradycyjnych myjniach drobniaki. Sporo klientów doceni opcję możliwości zapłaty kartą i wybierze właśnie nasz obiekt, ze względu na wygodę płatności oraz to, że nie będą musieli pamiętać o noszeniu ze sobą ciężkiego bilonu.

Intensywny rozwój w następnych latach

Rozwój myjni bezdotykowych w kolejnych latach jest nieunikniony, jednak tylko niektóre z tego rodzaju obiektów będą generować prawdziwe i duże przychody oraz wzrosty. Będą to z pewnością obiekty, nastawione na komfort i wygodę klientów. Społeczeństwo polskie robi się coraz bardziej wybredne i ludzie chętniej wybierają lepsze jakościowo, kompleksowe usługi, zwłaszcza jeśli są one w tej samej cenie. Możliwość zastosowania dodatkowych programów czyszczących sprawia, że chętniej wybiorą naszą myjnie, by całościowo wyczyścić swój pojazd. Wyposażenie naszej myjni we wszystkie potrzebne urządzenia peryferyjne pozwoli dostarczyć klientom bardzo pożądaną usługę wykonania całkowitego czyszczenia samochodu w jednym miejscu, co sprawi, że nasz obiekt będzie świetnie się rozwijał w porównaniu do myjni nieposiadających tego rodzaju dodatkowych urządzeń. Polecamy wszystkie peryferyjne akcesoria do myjni!

 

Powrót