Odkurzacz parowy do tapicerki samochodowej na myjni - korzyści - poradnik

Bądź na bieżąco z poradami

Samoobsługowy odkurzacz parowy, a korzyści dla inwestora

Samoobsługowy odkurzacz parowy, a korzyści dla inwestora

08 mar 2018


Możliwość rozszerzenia zakresu oferowanych usług

Poszerzenie oferty swojej firmy o usługę samoobsługowego parowego prania tapicerki pozwala na bardziej kompleksową obsługę klienta na danej myjni czy też stacji paliw. Dodatkowo każdy, kto zainwestował w samoobsługowy odkurzacz parowy, ma możliwość rozszerzenia dostępności swoich usług o pranie parowe dywanów, wystarczy zamontowanie trzepaka obok stacji czyszczącej. Klienci myjni parowej będą korzystać z niej także podczas prania fotelików dziecięcych, a nawet małych mebli tapicerowanych. Nasilenie tego typu usług następuje w okresach przedświątecznych oraz na wiosnę.

Wyróżnienie swojego biznesu na tle konkurencji

Wprowadzenie usługi własnoręcznego prania parowego tapicerki samochodowej, podsufitki, dywaników, pozwala wyróżnić się na tle innych konkurencyjnych myjni bezdotykowych czy stacji paliw, które nie posiadają takiego rozwiązania w swojej ofercie. Bezpośrednio przekłada się to na atrakcyjność danej lokalizacji i wspomaga istniejący tam biznes.

Zwiększenie obrotów

Usługa prania tapicerki daje szansę na pozyskanie wielu nowych oraz stałych klientów. Dodatkowo właściciele samoobsługowych odkurzaczy parowych często współpracują z flotami. Częstymi klientami tego rodzaju usług są taksówkarze czy inni przewoźnicy, którzy mają realną potrzebę cyklicznego prania tapicerki samochodowej, a dając im taką możliwość na danej myjni samoobsługowej czy stacji paliw, automatycznie uzyskujemy przewagę konkurencyjną i zwiększamy swoje obroty.

Oszczędność wody, czyli rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Para wodna redukuje zużycie wody aż o 95%, co powoduje, że rozwiązanie w postaci samoobsługowego odkurzacza parowego jest ekologiczne. W tym przypadku istotne jest to, że urządzenie nie wymaga podłączenia do wody czy kanalizacji, ponieważ zbiorniki na wodę, zanieczyszczenia czy detergent znajdują się wewnątrz automatu.

Niskie koszty eksploatacji

W przypadku inwestycji w samoobsługowe odkurzacze parowe marża jest bardzo wysoka, ponieważ jedynym wydatkiem związanym z eksploatacją urządzenia jest prąd, woda oraz środek chemiczny.

Minimalna konkurencja

Konkurencja na rynku ogranicza się jedynie do myjni ręcznych, w których czyszczenie wnętrza pojazdu, w tym tapicerki jest usługą relatywnie drogą i czasochłonną, a w przypadku samoobsługowego odkurzacza parowego każdy kierowca wypierze tapicerkę i odkurzy wnętrze pojazdu za ułamek tej kwoty.

Całoroczny okres eksploatacji

Samoobsługowy odkurzacz parowy to biznes, który zarabia 24 godziny na dobę przez cały rok włącznie z zimą.

Prostota montażu

Automat nie wymaga przyłączy wodnych czy kanalizacyjnych, co wiąże się z tym, że pozwolenia wodnoprawne czy budowlane w tym przypadku nie obowiązują, a potrzebne jest jedynie podłączenia do prądu.

Minimalny nakład pracy

Jedyne obowiązki, jakie niesie ze sobą inwestycja to uzupełnianie średnio raz w tygodniu płynów eksploatacyjnych (wody, detergentu) oraz regularne wyciąganie pieniędzy z wrzutnika.

Powrót