Zalety myjni bezdotykowych i myjni samoobsługowych - Inwestuj w Myjnie

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Poznaj zalety myjni bezdotykowej

Poznaj zalety myjni bezdotykowej

28 sty 2020


Myjnie bezdotykowe są jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie samochodu w czystości. Powoli wypierają one wszelkie inne rodzaje myjni, umożliwiając szybkie oczyszczenie samochodu, w dowolnym momencie dnia. Myjnie samoobsługowe mają wiele zalet i wygód. Jedną z największych jest ilość tych placówek. Aktualnie myjnie samoobsługowe można spotkać w pobliżu większości stacji benzynowych, a także blisko niektórych supermarketów.

Wygoda i swoboda mycia samochodu na myjni bezdotykowej

Wygoda i swoboda to najważniejsze powody, przez które myjnie bezdotykowe zyskały taką popularność. Można je spotkać niemal na każdym kroku. Możliwość umycia swojego samochodu podczas sobotnich zakupów zapewnia niezwykłą wygodę klientom, którzy nie chcą poświęcać dużej ilości swojego wolnego na mycie samochodu, lecz wolą zrobić to „przy okazji”. Kolejną dużą zaletą myjni bezdotykowej jest to, że podczas mycia nie mamy kontaktu z samochodem. Dzięki czemu nie ryzykujemy ubrudzeniem, czy zamoczeniem swoich ubrań. Dodatkowo, nasza skóra nie ma kontaktu z kosmetykami samochodowymi, co chroni nas przed podrażnieniami skóry.

Kolejnym dużym plusem myjni samoobsługowych jest swoboda, którą oferuje ta forma czyszczenia samochodu. To od właściciela pojazdu zależy jak długo i jak dokładnie będzie on mył samochód oraz jakich programów oferowanych na myjni bezdotykowej użyje. Daje to naprawdę wiele możliwości. Są kierowcy, którzy decydują się jedynie na opłukanie samochodu, inni zaś użyją wszystkich programów i pokryją swoje auto podwójną warstwą gorącego wosku. Sprawia to, że właściciel samochodu ma pełną kontrolę nad tym ile pieniędzy wyda na czyszczenie swojego pojazdu i uzyskuje dokładnie taki efekt, jakiego potrzebuje.

Przewaga myjni bezdotykowych nad innymi myjniami

Myjnie bezdotykowe mają wiele przewag nad innymi, tradycyjnymi rodzajami myjni, przede wszystkim:

  • Są bardzo bezpieczne dla samochodu - woda wystrzeliwana jest z pistoletu pod optymalnym ciśnieniem, gwarantującym usunięcie zabrudzeń, a zarazem bezpieczeństwo lakieru.
  • Myjnie bezdotykowe korzystają z profesjonalnych kosmetyków samochodowych, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie pojazdu.
  • W myjni samoobsługowej mycie odbywa się z użyciem wody demineralizowanej, co minimalizuje powstawanie zacieków i plam z wody.
  • Myjnie bezdotykowe pozwalają na aplikację ochronnej warstwy gorącego wosku, który chroni lakier przed kolejnymi zabrudzeniami, jak również przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. sól drogowa.
  • Kolejnym plusem jest fakt, że mycie samochodu na myjni samoobsługowej jest niezwykle szybkie. Wprawny kierowca jest w stanie wyczyścić cały samochodów w zaledwie dziesięć do piętnastu minut.
  • Myjnie bezdotykowe są również stosunkowo ekologiczne, co w dzisiejszych czasach ma znaczenie dla coraz większych grup ludzi. Mycie samochodu w ten sposób zużywa relatywnie niewiele wody. Równie istotny jest fakt, że myjnie zbudowane są w taki sposób, że wszystkie detergenty, które spływają z samochodu podczas mycia odprowadzane są do specjalnie przygotowanych do tego celu odpływów. Dzięki czemu ziemie gruntowe nie zostają skażone.
  • Umycie samochodu na myjni samoobsługowej jest niezwykle tanie, cały proces czyszczenia, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych programów potrafi kosztować zaledwie 15 złotych.
  • Myjnie bezdotykowe funkcjonują przez cały rok. Dzięki systemom podgrzewania wody możemy umyć samochód nawet w temperaturach takich jak minus dziesięć stopni Celsjusza.

Są to tylko niektóre z zalet myjni bezdotykowych, jest ich oczywiście znacznie więcej, te jednak są zdecydowanie najważniejsze i to właśnie one mają największy wpływ na rosnącą popularność tego rodzaju placówek.

Powrót